Inspehtori

prof. Juha Raitio
inspehtori@kso.fi

Korpilahdelta kotoisin oleva Raitio toimii Helsingin yliopiston oikeustieteellisen tiedekunnan eurooppaoikeuden professorina. Raition inspehtorikausi alkoi syksyllä 2017.

Hallitus

Kuraattori

TkK Arttu Kosonen

kuraattori@kso.fi

Toiminnanjohtaja

Maatalous- ja metsät. yo Helmi Polmio

toiminnanjohtaja@kso.fi

 
Taloudenhoitaja

Teol. yo Kaisla Rossinen

taloudenhoitaja@kso.fi

Ohjelma- ja kulttuurivastaava

Fil. yo Jemina Palola

okv@kso.fi

Asuntovastaava

Fil. yo Miina Hentinen

asuntovastaava@kso.fi

Fuksivastaava

Tekn. yo Oona Nyman

fuksivastaava@kso.fi

Maakunta- ja ulkoasiainvastaava

TkK Ville Piesala

maakunta@kso.fi

Tiedotusvastaava

Valtiot. yo Iida Asikainen

tiedotusvastaava@kso.fi

Hallituksen jäsen

Fil. yo Katariina Liimatainen

okv@kso.fi

Emännistö & Isännistö

Emäntä

Fil. yo Pirita Janhonen

emanta@kso.fi

Emäntä

Ympäristöt. yo Oona Lehtinen

emanta@kso.fi

Apuemännät

Senni Sipponen, Sini Anttonen, Sonja Järvinen, Anni Inkilä, Anna Mattila, Iida Asikainen, Sonja Huotari, Helmi Leinonen ja Linda Savolainen.

kso-emannisto@kso.fi

Isäntä

Fil. yo Anni Helste

isanta@kso.fi

Apuisännät

Paavo Laitinen, Oona Nyman, Jere Selkosmaa, Anni Friman, Mohammed S. Hadi ja Teemu Vaarakallio.

kso-isannisto@kso.fi

Sihteerit

Ohjelmasihteeri

Kauppat. yo Emilia Lilja

kulttuuri@kso.fi

Kulttuurisihteeri

ON Sara Piirainen

kulttuuri@kso.fi

Kulttuurisihteeri

ON Irma Elsilä

kulttuuri@kso.fi

Fuksisihteeri

Psykol. yo Senni Sipponen

fuksisihteeri@kso.fi

Fuksisihteeri

Kauppat. yo Emilia Lilja

fuksisihteeri@kso.fi

Seniorisihteeri

Valtiot. yo Mohammed S. Hadi

seniorisihteeri@kso.fi

Yhdenvertaisuussihteeri

HuK Sonia Mäkinen

yhdenvertaisuus@kso.fi

Ulkoasiainsihteeri

KTK Sonja Huotari

ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

Ulkoasiainsihteeri

Valtiot. yo Annika Belov

ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

Ympäristösihteeri

LuK Katariina Tiihonen

ymparisto@kso.fi

Ympäristösihteeri

Farmas. yo Kaisa Anttila

ymparisto@kso.fi

Ksoidin

Päätoimittaja

VTK Jenna Kaukonen

ksoidin@kso.fi

Toimitussihteeri

VTK Siiri Sintonen

ksoidin@kso.fi

Toimitussihteeri

Valtiot. yo Akseli Nurminen

ksoidin@kso.fi

Toimittajat

Kalle Markkanen, Antti-Ville Toivanen, Kaisa Anttila, Sara Piirainen, Sonia Mäkinen, Aapeli Piesala, Katariina Tiihonen, Sini Anttonen, Miikka Pynnönen ja Teemu Vaarakallio.

Muut virkailijat

Vuosijuhlamestari 2020

Valtiot. yo Miikka Pynnönen

vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

Vuosijuhlamestari 2020

VTK Jenna Kaukonen

vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

Bändikämppämestari

mus. yo Marius Pirhonen

bandikamppa@kso.fi

Lipunkantaja

Valtiot. yo Miikka Pynnönen

Osakuntainsinööri

tekn. yo Aaro Happonen

atk@kso.fi

Tilavastaava

Maatalous ja metsät. yo Helmi Polmio

Laulunjohtaja

Fil. yo Miina Hentinen

laulunjohtaja@kso.fi

Laulunjohtaja

ON Sara Piirainen

laulunjohtaja@kso.fi

Urheiluohjaaja

LitM Paavo Laitinen

urheiluohjaaja@kso.fi

Urheiluohjaaja

Eläinlääket. yo Jere Selkosmaa

urheiluohjaaja@kso.fi

Arkistonhoitaja

HuK Emma Laukkanen

arkistonhoitaja@kso.fi

Arkistonhoitaja

Valtiot. yo Mohammed Hadi

arkistonhoitaja@kso.fi

Kellonvetäjä

MMK Aapeli Piesala

Valokuvaaja

HuK Sonia Mäkinen

valokuvaaja@kso.fi

Aikaisempien vuosien virkailijat

Virkailijat 2017
Virkailijat 2016
Virkailijat 2015
Virkailijat 2014
Virkailijat 2013
Virkailijat 2012
Virkailijat 2011