Inspehtori

  prof. Juha Raitio
inspehtori@kso.fi

Korpilahdelta kotoisin oleva Raitio toimii Helsingin yliopiston oikeustieteellisen tiedekunnan eurooppaoikeuden professorina. Raition inspehtorikausi alkoi syksyllä 2017.

Hallitus

Kuraattori

DI Olavi Stenroos
kuraattori@kso.fi

Toiminnanjohtaja

FM & kasvatust. yo Juuso Nieminen
toiminnanjohtaja@kso.fi

Taloudenhoitaja

LuK Mia Hyödynmaa
taloudenhoitaja@kso.fi

Ohjelma- ja kulttuurivastaava

kasvatust. yo Julia Pakkanen
okv@kso.fi

Asuntovastaava

HuK & oikeust. yo Sara Piirainen
asuntovastaava@kso.fi

Fuksivastaava

fil. yo Alex Salminen
fuksivastaava@kso.fi

Maakunta- ja ulkoasiainvastaava

eläinlääket. yo Veera Huikari
maakunta@kso.fi

Tiedotusvastaava

HuK Saara Hopponen
tiedotusvastaava@kso.fi

Hallituksen jäsen

oikeust. yo Anna Mattila
okv@kso.fi

Emännistö & Isännistö

Emäntä

eläinlääket. yo Sara Jokinen
emanta@kso.fi

Emäntä

kasvatust. yo Eveliina Mykkänen
emanta@kso.fi

Apuemännät

Venla Aalto, Tiia Alander, Anni Friman, Saga Ikonen, Anni Inkilä, Elli Keituri, Ville Kinnunen, Emma Laukkanen, Helmi Leinonen, Anna Mattila, Maija Rantala, Neja Sirc, Katariina Tiihonen, Veera Huikari, Samuli Pitkänen
kso-emannisto@kso.fi

Isäntä

oikeust. yo Kalle Markkanen
isanta@kso.fi

Apuisännät

Lotta Akselin, Anni Friman, Mohammed Hadi, Ville Kinnunen, Helmi Leinonen, Jaakko Markkanen, Maija Rantala, Oona Riitala, Siiri Sintonen, Katariina Tiihonen
kso-isannisto@kso.fi

Sihteerit

 
Kulttuurisihteeri

oikeust. yo Lotta Akselin
kulttuuri@kso.fi

 
Kulttuurisihteeri

fil. yo Katariina Tiihonen
kulttuuri@kso.fi

 
Ulkoasiainsihteeri

valtiot. yo Mohammed Hadi
ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

 
Fuksisihteeri

fil. yo Emma Laukkanen
fuksisihteeri@kso.fi

 
Seniorisihteeri

VTK Milka Heilä
seniorisihteeri@kso.fi

 
Ympäristösihteeri

kauppat. & tekn. yo Jaakko Markkanen

 
Yhdenvertaisuussihteeri

HuK Laura Pauha
yhdenvertaisuus@kso.fi

 
Yhdenvertaisuussihteeri

kasvatust. yo Julia Pakkanen
yhdenvertaisuus@kso.fi

Ksoidin

Päätoimittaja

FM Niina Stenroos
ksoidin@kso.fi

Toimitussihteeri

maat. ja metsät. yo Anniina Liimatainen
ksoidin@kso.fi

Toimittajat
farm. yo Venla Aalto VTK Milka Heilä
valtiot. yo Vilma Maukonen VTK Oona Riitala
tait. yo Eeva Lietonen B. Sc. Neja Sirc

Muut virkailijat

Vuosijuhlamestari 2018

HuK & oikeust. yo Sara Piirainen
vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

Vuosijuhlamestari 2018

HuK Saara Hopponen
vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

Vuosijuhlamestari 2017

HuK Laura Pauha

Lipunkantaja

tekn. yo Ville Piesala

Osakuntainsinööri

tekn. yo Ville Piesala
atk@kso.fi

Bändikämppämestari

tekn. yo Arttu Kosonen
bandikamppa@kso.fi

Laulunjohtaja

tekn. yo Peppi Seppälä
laulunjohtaja@kso.fi

Laulunjohtaja

HuK. & oikeust. yo Sara Piirainen
laulunjohtaja@kso.fi

Urheiluohjaaja

valtiot. yo Jenna Kaukonen
urheiluohjaaja@kso.fi

Urheiluohjaaja

B. Sc. Neja Sirc
urheiluohjaaja@kso.fi

Valokuvaaja

fil. yo Elli Keituri
valokuvaaja@kso.fi

Valokuvaaja

fil. yo Sonia Mäkinen
valokuvaaja@kso.fi

Arkistonhoitaja

HuK Saara Hopponen
arkistonhoitaja@kso.fi

Arkistonhoitaja

oikeust. yo Iiro Ruolahti
arkistonhoitaja@kso.fi

Kellonvetäjä

FM & YTM Anna Hyödynmaa

Aikaisempien vuosien virkailijat

Virkailijat 2016
Virkailijat 2015
Virkailijat 2014
Virkailijat 2013
Virkailijat 2012
Virkailijat 2011