Inspehtori

  prof. Juha Raitio
inspehtori@kso.fi

Korpilahdelta kotoisin oleva Raitio toimii Helsingin yliopiston oikeustieteellisen tiedekunnan eurooppaoikeuden professorina. Raition inspehtorikausi alkoi syksyllä 2017.

Hallitus

 
Kuraattori

VTK Kimmo Nevanlinna
kuraattori@kso.fi

 

 
Toiminnanjohtaja

HuK Saara Hopponen
toiminnanjohtaja@kso.fi

 

 
Taloudenhoitaja

oikeust. yo Anna Mattila
taloudenhoitaja@kso.fi

 
Ohjelma- ja kulttuurivastaava

fil. yo Emma Laukkanen
okv@kso.fi

 
Asuntovastaava

valtiot. yo Jenna Kaukonen
asuntovastaava@kso.fi

 
Fuksivastaava

eläinlääket. yo Sara Jokinen
fuksivastaava@kso.fi

 
Maakunta- ja ulkoasiainvastaava

oikeust. yo Lotta Akselin
maakunta@kso.fi

 
Tiedotusvastaava

valtiot. yo Siiri Sintonen
tiedotusvastaava@kso.fi

 
Hallituksen jäsen

fil. yo Alex Salminen
okv@kso.fi

Emännistö & Isännistö

 
Emäntä

kasvatust. yo Sini Anttonen
emanta@kso.fi

 
Emäntä

maatalous- ja metsät. yo Helmi Leinonen
emanta@kso.fi

Apuemännät

Venla Aalto, Tiia Alander, Kaisa Anttila, Anni Friman, Anni Inkilä, Matti Jonkka, Mari Kankaanpää, Miia Martikainen, Julia Pakkanen, Jemina Palola, Anna Penttinen, Samuli Pitkänen, Sanni Sorajoki, Katariina Tiihonen
kso-emannisto@kso.fi

 
Isäntä

KTK Elena Ahonen
isanta@kso.fi

 
Isäntä

fil. yo & oikeust. yo Kalle Markkanen
isanta@kso.fi

Apuisännät

Anni Friman, Mohammed Hadi, Atte Heikkilä, Matti Jonkka, Samuli Pitkänen, Siiri Sintonen, Katariina Tiihonen, Teemu Vaarakallio, Mikael Vuorinen
kso-isannisto@kso.fi

Sihteerit

 
Ohjelmasihteeri

B. Sc. Neja Sirc 
kulttuuri@kso.fi

 
Kulttuurisihteeri

oikeust. yo Anni Friman
kulttuuri@kso.fi

 
Ulkoasiainsihteeri

fil. yo & oikeust. yo Joona Kellomäki
ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

 
Ulkoasiainsihteeri

HuK & oikeust. yo Sara Piirainen
ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

 
Fuksisihteeri

valtiot. yo Miia Martikainen
fuksisihteeri@kso.fi

 
Fuksisihteeri

fil. yo Jemina Palola
fuksisihteeri@kso.fi

 
Seniorisihteeri

eläinlääket. yo Veera Huikari
seniorisihteeri@kso.fi

 
Seniorisihteeri

FM & kasvatust. yo Juuso Nieminen
seniorisihteeri@kso.fi

 
Yhdenvertaisuussihteeri

valtiot. yo Vilma Maukonen
yhdenvertaisuus@kso.fi

 
Yhdenvertaisuussihteeri

kasvatust. yo Julia Pakkanen
yhdenvertaisuus@kso.fi

 
Yhdenvertaisuussihteeri

kasvatust. yo Antti-Ville Toivanen
yhdenvertaisuus@kso.fi

 
Yhdenvertaisuussihteeri

valtiot. yo Teemu Vaarakallio
yhdenvertaisuus@kso.fi

 
Ympäristösihteeri

fil. yo Laura Kalliokoski

 
Ympäristösihteeri

fil. yo Katariina Tiihonen

Ksoidin

 
Päätoimittaja

valtiot. yo Miikka Pynnönen
ksoidin@kso.fi

 
Toimitussihteeri

FM & kasvatust. yo Juuso Nieminen
ksoidin@kso.fi

 
Toimitussihteeri

HuK & oikeust. yo Sara Piirainen
ksoidin@kso.fi

Toimittajat

Venla Aalto, Veera Huikari, Eeva Lietonen, Miia Martikainen, Sonia Mäkinen, Sara Piirainen, Antti-Ville Toivanen, Teemu Vaarakallio, Neja Sirc

Muut virkailijat

 
Vuosijuhlamestari 2018

HuK & oikeust. yo Sara Piirainen
vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

 

 
Vuosijuhlamestari 2018

HuK Saara Hopponen
vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

 
Saunamajuri

tekn. yo Ville Piesala

 
Lipunkantaja

oikeust. yo Joona Kellomäki

 
Osakuntainsinööri

valtiot. yo Mohammed Hadi
atk@kso.fi

 
Bändikämppämestari

valtiot. yo Miikka Pynnönen
bandikamppa@kso.fi

 
Laulunjohtaja

fil. yo & oikeust. yo Kalle Markkanen
laulunjohtaja@kso.fi

 
Laulunjohtaja

tekn. yo Ville Piesala
laulunjohtaja@kso.fi

 
Urheiluohjaaja

valtiot. yo Mohammed Hadi
urheiluohjaaja@kso.fi

 
Urheiluohjaaja

Josefiina Tyyskä
urheiluohjaaja@kso.fi

 
 Arkistonhoitaja

kasvatust. yo Antti-Ville Toivanen
arkistonhoitaja@kso.fi

 
Arkistonhoitaja

kasvatust. yo Julia Pakkanen
arkistonhoitaja@kso.fi

 
Kellonvetäjät

FM Niina Stenroos & DI Olavi Stenroos

 
Valokuvaaja

valtiot. yo Miia Martikainen
valokuvaaja@kso.fi

Aikaisempien vuosien virkailijat

Virkailijat 2017
Virkailijat 2016
Virkailijat 2015
Virkailijat 2014
Virkailijat 2013
Virkailijat 2012
Virkailijat 2011