Inspehtori

  prof. Juha Raitio
inspehtori@kso.fi

Korpilahdelta kotoisin oleva Raitio toimii Helsingin yliopiston oikeustieteellisen tiedekunnan eurooppaoikeuden professorina. Raition inspehtorikausi alkoi syksyllä 2017.

Hallitus

Kuraattori

VTK Kimmo Nevanlinna
kuraattori@kso.fi

Toiminnanjohtaja

HuK Saara Hopponen
toiminnanjohtaja@kso.fi

Taloudenhoitaja

oikeust. yo Anna Mattila
taloudenhoitaja@kso.fi

Ohjelma- ja kulttuurivastaava

fil. yo Emma Laukkanen
okv@kso.fi

Asuntovastaava

valtiot. yo Jenna Kaukonen
asuntovastaava@kso.fi

Fuksivastaava

eläinlääket. yo Sara Jokinen
fuksivastaava@kso.fi

Maakunta- ja ulkoasiainvastaava

oikeust. yo Lotta Akselin
maakunta@kso.fi

Tiedotusvastaava

valtiot. yo Siiri Sintonen
tiedotusvastaava@kso.fi

Hallituksen jäsen

fil. yo Alex Salminen
okv@kso.fi

Emännistö & Isännistö

Emäntä

kasvatust. yo Sini Anttonen
emanta@kso.fi

Emäntä

maatalous- ja metsät. yo Helmi Leinonen
emanta@kso.fi

Apuemännät

Tiia Alander, Kaisa Anttila, Anni Friman, Anni Inkilä, Matti Jonkka, Mari Kankaanpää, Miia Martikainen, Anna Penttinen, Samuli Pitkänen, Katariina Tiihonen
kso-emannisto@kso.fi

Isäntä

KTK Elena Ahonen
isanta@kso.fi

Isäntä

fil. yo & oikeust. yo Kalle Markkanen
isanta@kso.fi

Apuisännät

Anni Friman, Mohammed Hadi, Matti Jonkka, Siiri Sintonen, Katariina Tiihonen, Teemu Vaarakallio, Mikael Vuorinen
kso-isannisto@kso.fi

Sihteerit

Ohjelmasihteeri

B. Sc. Neja Sirc 
kulttuuri@kso.fi

Kulttuurisihteeri

oikeust. yo Anni Friman
kulttuuri@kso.fi

Ulkoasiainsihteeri

fil. yo & oikeust. yo Joona Kellomäki
ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

Ulkoasiainsihteeri

HuK & oikeust. yo Sara Piirainen
ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

Fuksisihteeri

valtiot. yo Miia Martikainen
fuksisihteeri@kso.fi

Fuksisihteeri

fil. yo Jemina Palola
fuksisihteeri@kso.fi

 Seniorisihteeri

eläinlääket. yo Veera Huikari
seniorisihteeri@kso.fi

 Seniorisihteeri

FM & kasvatust. yo Juuso Nieminen
seniorisihteeri@kso.fi

Ksoidin

Päätoimittaja

valtiot. yo Miikka Pynnönen
ksoidin@kso.fi

Toimitussihteeri

kasvatust. yo Eveliina Mykkänen
ksoidin@kso.fi

Toimittajat
farm. yo Venla Aalto eläinlääket. yo Veera Huikari
valtiot. yo Miia Martikainen fil. yo Sonia Mäkinen
HuK & oikeust. yo Sara Piirainen B. Sc. Neja Sirc
kasvatust. yo Antti-Ville Toivanen valtiot. yo Teemu Vaarakallio

Muut virkailijat

Vuosijuhlamestari 2018

HuK & oikeust. yo Sara Piirainen
vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

Vuosijuhlamestari 2018

HuK Saara Hopponen
vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

Vuosijuhlamestari 2017

HuK Laura Pauha

Lipunkantaja

oikeust. yo Joona Kellomäki

Osakuntainsinööri

valtiot. yo Mohammed Hadi
atk@kso.fi

Bändikämppämestari

valtiot. yo Miikka Pynnönen
bandikamppa@kso.fi

Laulunjohtaja

fil. yo & oikeust. yo Kalle Markkanen
laulunjohtaja@kso.fi

Laulunjohtaja

tekn. yo Ville Piesala
laulunjohtaja@kso.fi

Urheiluohjaaja

valtiot. yo Mohammed Hadi
urheiluohjaaja@kso.fi

Urheiluohjaaja

Josefiina Tyyskä
urheiluohjaaja@kso.fi

Valokuvaaja

valokuvaaja@kso.fi

Valokuvaaja

valokuvaaja@kso.fi

Arkistonhoitaja

kasvatust. yo Julia Pakkanen
arkistonhoitaja@kso.fi

Arkistonhoitaja

kasvatust. yo Antti-Ville Toivanen
arkistonhoitaja@kso.fi

Kellonvetäjä

FM Niina Stenroos

Kellonvetäjä

DI Olavi Stenroos

Aikaisempien vuosien virkailijat

Virkailijat 2017
Virkailijat 2016
Virkailijat 2015
Virkailijat 2014
Virkailijat 2013
Virkailijat 2012
Virkailijat 2011