Inspehtori

prof. Juha Raitio

inspehtori@kso.fi

Korpilahdelta kotoisin oleva Raitio toimii Helsingin yliopiston oikeustieteellisen tiedekunnan eurooppaoikeuden professorina. Raition inspehtorikausi alkoi syksyllä 2017.

Hallitus

Kuraattori

TkK Arttu Kosonen

kuraattori@kso.fi

Toiminnanjohtaja

Fil. yo Miina Hentinen

toiminnanjohtaja@kso.fi

Taloudenhoitaja

Tekn. yo Aaro Happonen

taloudenhoitaja@kso.fi

Ohjelma- ja kulttuurivastaava

Psykol. yo Senni Sipponen

okv@kso.fi

Asuntovastaava

Oik. yo Joona Kellomäki

asuntovastaava@kso.fi

Fuksivastaava

Fil. yo Pirita Janhonen

fuksivastaava@kso.fi

Maakunta- ja ulkoasiainvastaava

Farm. yo Kaisa Anttila

maakunta@kso.fi

Tiedotusvastaava

Fil. yo Katariina Liimatainen

tiedotusvastaava@kso.fi

Hallituksen jäsen

Valtiot. yo Arja Sulkunen

okv@kso.fi

Emännistö & Isännistö

Emäntä

Fil. yo Oona Lehtinen

emanta@kso.fi

Apuemännät

Melina Välisaari, Saga Varjus, Veera Saarinen, Sofia Kyllönen, Sini Jylhälehto, Sonja Huotari, Anni Friman, Linda Savolainen, Pirita Janhonen ja Helmi Leinonen

kso-emannisto@kso.fi

 
Isäntä

Fil. yo Leo Tuomela

isanta@kso.fi

Isäntä

YtK Johannes Pasanen

isanta@kso.fi

Apuisännät

Jalmari Salila, Atte Orädd, Akseli Nurminen, Anni Helste ja Anni Friman

kso-isannisto@kso.fi

Sihteerit

 
Ohjelmasihteeri

KTK Sonja Huotari

ohjelmasihteeri@kso.fi

Ohjelmasihteeri

Teol. yo Kaisla Rossinen

ohjelmasihteeri@kso.fi

Kulttuurisihteeri
Eläinlääket. yo Jalmari Salila

kulttuuri@kso.fi

Kulttuurisihteeri
Tait. yo Sofia Kyllönen

kulttuuri@kso.fi

Fuksisihteeri

Fil. yo Joose Summala

fuksisihteeri@kso.fi

 

 

Seniorisihteeri

HuK & ON Sara Piirainen

seniorisihteeri@kso.fi

Seniorisihteeri

ON Irma Elsilä

seniorisihteeri@kso.fi

Ulkoasiainsihteeri
TkK Ville Piesala

ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

Ulkoasiainsihteeri

HuK Jemina Palola

ulkoasiainsihteeri@kso.fi
international@kso.fi

 
Ympäristösihteeri
ELK Sara Jokinen

ymparisto@kso.fi

Yhdenvertaisuussihteeri

Valtiot. yo Iida Asikainen

yhdenvertaisuus@kso.fi

Ksoidin

Päätoimittaja

Kasvatust. yo Sini Jylhälehto

ksoidin@kso.fi

Toimitussihteeri

VTK Miikka Pynnönen

ksoidin@kso.fi

Toimittajat

Joose Summala, Jalmari Salila, Sara Piirainen, Helmi Polmio, Kaisa Anttila ja Jemina Palola.

Muut virkailijat

Vuosijuhlamestari 2021

Maatalous- ja metsät. yo Helmi Polmio

vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

Vuosijuhlamestari 2021

HuK Jemina Palola

vuosijuhlamestari@kso.fi
vuosijuhlat@kso.fi

Bändikämppämestari

Tekn. yo Julius Kellomäki

bandikamppa@kso.fi

Lipunkantaja

YtK Johannes Pasanen

 
Osakuntainsinööri
Tekn. yo Atte Jämsén

atk@kso.fi

Tilavastaava

TkK Ville Piesala

tilavastaava@kso.fi

Laulunjohtaja

TkK Ville Piesala

laulunjohtaja@kso.fi

Laulunjohtaja
Fil. yo Anni Helste

laulunjohtaja@kso.fi
Urheiluohjaaja

Teol. yo Kaisla Rossinen

urheiluohjaaja@kso.fi

Urheiluohjaaja

Kauppat. yo Emilia Lilja

urheiluohjaaja@kso.fi

Arkistonhoitaja

Maatalous- ja metsät. yo Helmi Polmio

arkistonhoitaja@kso.fi

 
Arkistonhoitaja

Fil. yo Leo Tuomela

arkistonhoitaja@kso.fi

Saunamajuri

VTK Miikka Pynnönen

saunamajuri@kso.fi

Karaokemestari

TkK Ville Piesala

 

Kellonvetäjä

LuK Katariina Tiihonen

Valokuvaaja

Kauppat. yo Emilia Lilja

valokuvaaja@kso.fi

Aikaisempien vuosien virkailijat

Virkailijat 2020
Virkailijat 2019
Virkailijat 2018
Virkailijat 2017
Virkailijat 2016
Virkailijat 2015
Virkailijat 2014
Virkailijat 2013
Virkailijat 2012
Virkailijat 2011